01
נוב

איך קרה שעיצוב המטבח מגדיר את עיצוב הבית?

בתחילת שנות השמונים הגיעה לישראל מהפכת ה-open space שהסירה את המחיצות בין חלל המגורים למטבח. הצעד הזה חולל גלי הדף שהשפיעו על תפיסת העיצוב של כל הבית הישראלי.

כבר לא עוד חדר בבית

צריך לזכור שלאורך רוב ההיסטוריה המטבח היה חדר פונקציונלי שבמרבית המקרים לא היה פתוח ומקושר לחלל המרכזי של הבית. המטבח היה חדר סגור שהיה אמור להישאר 'סגור'. לכן, במשך שנים ארוכות מעצבים ישראלים לא הקדישו תשומת לב לעיצוב המטבח, ועד שלהי שנות השבעים כמעט כל המטבחים בישראל עוצבו בסגנון גנרי. ה-open space שינה את כל זה. מרגע שהאופנה הגיעה לישראל, ומטבח פתוח הפך לחלק מכל תכנית דירה, גם המטבחים הגנריים הפכו משודרגים יותר וכללו בחירה בין יותר עיצובים, וכשהמטבח נפתח לסלון אחד מהם צריך להתאים את עצמו לשני. זה היה הרגע הקריטי בו המטבח, שעד אותו שלב היה די מוזנח בחוויית המגורים הישראלית, הפך לחלל, שאולי יותר מכל חלל אחר, מגדיר את עיצוב הבית הישראלי.

עיצוב מטבח בהתאמה אישית

מטבחים בעיצוב אישי

השלב הבא במהפכת העיצוב הישראלי, קשור להופעת מעצבי הפנים. כמו מטבחים פתוחים גם מעצבי פנים נחשבים לקונספט חדש יחסית בארצנו. גם בעבר פעל כאן קומץ אדריכלים שעסק בעיצוב פנים עבור האלפיון העליון, אבל אלו היו היוצאים מהכלל שהעידו על הכלל. בתחילת שנות התשעים הביקוש למגע אישי עשה את שלו, החלו להיפתח ברחבי ישראל בתי ספר ומכללות שהכשירו מעצבי פנים והסכר נפרץ. המהפכה הזו לא פסחה על תחום המטבחים. הביקוש למטבחים מיוחדים ברמת גימור יותר גבוהה עלה וכמה גורמים החלו לספק גם בישראל מטבחים בעיצוב אישי.

מטבח בעיצוב אישי נותן יותר מקום לאופי ולצרכים הספציפיים של הדיירים (הלקוחות). המגמה הזו השתלבה עם עליית קרנה של הקולינריה הישראלית ולכן אין פלא שבסגמנט הזה המטבחים המבוקשים ביותר הם המטבחים האיטלקיים שמשלבים מסורת משולבת מפוארת של עיצוב וקולינריה.

מידע נוסף על מטבחים מעוצבים תוכלו למצוא באולמות התצוגה של דא קוצ'ינה, אחת מיצרניות המטבחים המובילות בישראל ויבואנית רשמית של מטבחי Doimo Cucine, יצרנית מטבחי הצמרת מאיטליה. לפרטים: 077-9976483