06
יול

איך לבחור את האי הנכון למטבח?

בשנים האחרונות ניתן לראות שעוד ועוד אנשים בוחרים לשלב במטבחים שלהם אי במרכז והאמת היא שאפשר להבין למה. ראשית, מדובר על טרנד חם ביותר ושנית, אי כזה תורם רבות לעיצוב המטבח כולו. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם רוצים לשלב אלמנט כזה בבית החדש, כי למה לא בעצם? אי למטבח תורם רבות בכך שהוא מהווה אלמנט עיצוב, משפיע על הפרקטיות ואף תורם לאווירה. מה שכן, חשוב לדעת שיש לא מעט סוגים וסגנונות של אי למטבח ולכן חשוב לבדוק היטב מה אתם בוחרים.

האלמנטים שחשוב לבדוק באי למטבח

כאשר מדברים על מטבחים מעוצבים ועל שילוב של אי למטבח יש לקחת בחשבון:

  1. מה הגודל של האי? כי הוא אומנם צריך להיות מרכזי במטבח אך הוא לא יכול לתפוס יותר מידי מקום.
  2. מה העומק שלו? יש לקחת בחשבון את התנועה במטבח ועדיף שהאי לא יחסום את הגישה בין המקומות השונים.
  3. באיזה עיצוב אתם רוצים אותו? חייבת להיות התאמה, זרימה והמשכיות בין האי ובין המטבח עצמו.

רק אם תתייחסו לכל האלמנטים האלה בבחירת האי שלכם למטבח אתם תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה הסופית תהיה מושלמת.

אי מעוצב למטבח

אי בעיצוב מושלם

אי אפשר לדבר על מטבחים מעוצבים ועל בחירת אי למטבח מבלי לדבר על העיצוב. העיצוב של האי למטבח צריך לכלול לא רק את היחס לאלמנטים כמו גודל ועומק אלא גם את השאלה באיזה צבע אתם רוצים אותו? מאיזה חומרים הוא צריך להיות עשוי? כמה מגרות צריכות להיות בו כדי שהוא יהיה הכי נוח לשימוש? האם כדאי יהיה לשלב אביזרי מטבח שתלויים מעל האי? יש כל כך הרבה אפשרויות בתחום הזה בעידן המודרני כך שטוב תעשו אם תדעו מראש מה, פחות או יותר, אתם מחפשים. רק כך תוכלו להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה כזו שתאהבו ושתיהנו ממנה לאורך שנים רבות.

האם כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מובילים?

התשובה היא חד משמעית כן, כי למה לא בעצם? זה לא משנה אם אתם אנשים שמגיעים עם רקע בתחום העיצוב או אהבה מיוחדת לתחום הזה כי עדיין צריך מומחיות ספציפית. מטבחים מעוצבים זה לא משהו שאפשר ליצור ככה סתם בהתאם לקטלוג מסוים שרואים כי צריך לעשות זאת בצורה הרבה יותר רצינית. לכן עדיף לפנות אל מעצבי מטבחים שחיים ונושמים את התחום, כי למה שתתפשרו על פחות מהטובים ביותר? את כל המידע אודות אנשי המקצוע השונים תוכלו למצוא אונליין וכך גם תוכלו להחליט ממי אתם מקבלים שירות. לפעמים אפילו כדאי לשלם קצת יותר על שירותיו של המעצב כדי להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה אפילו עוד יותר יפה ממה שדמיינתם. אתם תראו שמטבח עם אי באמצע זה חלום שאפשר להגשים ואין ספק שתיהנו מכך מאוד.