13
ספט

חידושים במטבח

כמו בכל תחום עיצוב, גם בתחום המטבחים ניתן למצוא טרנדים חזקים  או חידושים במטבח שמשנים לנו את התפיסה בעולם עיצוב מטבחים. שנת 2017 מביאה עמה שינויים מהותיים, כמו למשל הצורך להסתיר את הסירים בארון. גישה זו שונתה וכלי המטבח כמו הסירים, יכולים כבר לצאת ממקום מחבואם, או אחסונם בארונות מטבח שקופים שזה הטרנד המבוקש השנה. כלי מטבח צבעוניים, יכולים להוסיף נופך מיוחד של גוונים עליזים, מה שיגרום למטבח שלכם, להיראות רענן וטרנדי יותר.

נישות פתוחות במדפי המטבח

אחד מהעיצובים הבולטים היום בתכנון מטבחים הוא, נישות פתוחות בארונות. ישנם מקומות שיש בהם ויטרינה המיועדת לצלחות מיוחדות, סט ספלי פורצלן לאירוח מיוחד ועוד. היום נישות אלה הן כבר פתוחות יותר , כך שניתן יהיה לראות את הסטים היפים והמצוירים הללו במדפים פתוחים לחלוטין, מה שיעניק אווירה חמה יותר במטבח. טרנד נוסף שדווקא בבתים יוקרתיים ניתן לראות אותו, הינו שילוב של אלמנטים מהמטבח הכפרי בסגנון פרובנס בגוונים של שמנת לבן או נגיעות מעניינות בטורקיז או ירוק פיסטוק בשילוב עם  גוון שמנת.

כחלק של חידושים במטבח, אנו עדים היום ליופי ופשטות המשתלבים יפה עם סגנון זה, אשר הפך לחביב הקהל, כאשר הוא משפיע מאוד על עיצוב מטבחים ישראלים. כאשר הקהל הישראלי היום, צופה בתכניות הבישול הטלוויזיוניות ולומד לא רק לבשל מאכלים חדשניים וטעימים, כי אם לומד היטב על עיצוב מטבחים, הלקוחות נשארים אדישים ומצביעים ברגלים כאשר הם ממהרים לרכוש מוצרים המציגים עיצוב חדשני ביותר.

חידושים במטבח

החלפת מטבח חדש לפני החגים- כי מגיע לכם

הדגש השנה במטבחים הינו רעננות, כך שניתן למצוא גוונים מעניינים שישפיעו על רענון המטבח. אם החלטתם כי הזמן הנכון ביותר להחליף או לחדש מטבח לפני חגי תשרי, כדאי שתתכוננו זאת כמה חודשים מראש, כך שיגיע הזמן להתחיל לבשל למשפחה המורחבת בחגים, יהיה לכם מטבח חדש עם כל הטרנדים העדכניים בתחום הכוללים מספר חידושים במטבח. בדרך זו יהיה לכם כיף יותר לבשל במטבח נוח ומאובזר. מלבד בתים גדולים ורחבי ידיים, ששם ישנם מטבחים בחללים גדולים יותר, קיימות דירות שיש בהן חלל קטן יותר, כך שלעבוד במטבח קטן, עשויה להיות בעיה, אך מי שיודע היטב כיצד לתכנן מטבחים גם לחללים קטנים, יוכל לתכנן מטבח שניתן יהיה לעבוד בו בנוחיות, תוך ניצול שטח המטבח בצורה מיטבית כאשר קיים דגש רב לאחסון נכון ומחושב.

גם אם יש לכם אורחים רבים לחגים הבאים עלינו לטובה והמטבח שלכם קטן, תכנון נכון, עשוי לגרום לכם לחוש כי אתם עובדים במטבח גדול ומאובזר שיש בו הכול.

האתגר שמעצבי מטבחים אוהבים לבצע – עיצוב מטבח בחלל קטן

כאשר קיים חלל קטן במטבח, יש לקחת בחשבון כי המטבח מכיל בתוכו כל מיני אביזרים חיוניים כגון: כיריים, מקרר,  משטחי עבודה, מגירות וכדומה. פתרונות בעיצוב מטבח מסוג זה, חייבים להיות חכמים עם אפשרות של נגישות שתהיה נוחה והעבודה במטבח, תהיה פרקטית. מעצבי פנים ומעצבי מטבחים בפרט, רואים אתגר עיצובי בתכנון מטבח בחלל הקטן. כל מעצב מטבחים מכיר את כל סוגי חידושים במטבח, כך שיוכל למצוא פתרונות יצירתיים בחללים קטנים. מכשירים חשמליים שיהיו נסתרים מהעין ויימצא להם שטח אחסון  נגיש וקל לעבודה שיצור את התחושה של מטבח בעל משטח ריק, מה שיקנה תחושה של חלל גדול יותר. ארונות המטבח, יצטרכו להיות בגוונים בהירים לתחושת חלל מרווחת ורחבה יותר מהבחינה האופטית וכן, ניתן יהיה להעניק דגשים צבעוניים כמו למשל ברזים בגוונים  צבעוניים, פרזול בארונות, חיפוי קיר המטבח שיהיה צבעוני מעט, כך שיוסיף תחושה של חיים ורענון במטבח בחלל הקטן.