01
נוב

טיפים לעיצוב המטבח

עיצוב מטבח הוא אחד האתגרים הכי מורכבים באדריכלות הפנים. למטבח המודרני תפקיד כפול – פונקציונלי ואסתטי. כשמוסיפים לזה את העובדה שבמטבחים יש תשתיות ייחודיות של מים, חשמל וגז שאמורות להתממשק לשלל אביזרים, מבינים שהמשימה הזו דורשת ידע מקצועי והקדשה של תשומת לב מיוחדת. הנה כמה טיפים בסיסיים שיעזרו לכם כאשר אתם ניגשים לעיצוב המטבח.

המטבח צריך לשרת אתכם ולא להפך

מטבח חייב להיות מקום עבודה נוח ונעים לדיירי הבית – אתם. אל תוותרו על ההעדפות האישיות שלכם, אל תבחרו מטבח שיגרום לכם לעבוד קשה יותר, כמו למשל 'מטבח לבן' שדורש ניקיון בלתי פוסק. תתאימו את המטבח למכשירי החשמל הקיימים (אם אתם לא מתכננים לקנות מקרר או מדיח כלים חדש).

מטבחים מעוצבים בגווני לבן

תתאימו את המטבח לעיצוב הבית

היום מרבית המטבחים הם חלק מהחלל הפתוח של הבית ולכן מאוד חשוב שהם יהיו חלק ממארג העיצוב הכללי של הבית. קל להתאהב בדגם מטבח שפוגשים מחוץ לקונטקסט באולם התצוגה, במציאות, הקונטקסט יהיה האופי של שאר הבית – בדגש על חלל האירוח שבדרך כלל מחובר למטבח. אם עיצוב המטבח לא 'ידבר' עם עיצוב חלל האירוח התוצאה עלולה להיות בעייתית.

אל תתפשרו על איכות

אף אחד לא רוצה לקנות בזול ולשלם ביוקר. קניית מטבח לא איכותי עלולה להתברר כטעות פטאלית. מטבחים זולים בדרך כלל 'זולים' מסיבה מובחנת. חומרי גלם לא איכותיים, גימור לא מוקפד ואיכות יצור בעייתית באים לידי ביטוי בתוצאה ובמחיר. אבל מאחר שקניית מטבח זה משהו שעושים בערך פעם בעשרים שנה, בנקודה הזו לא מומלץ להתפשר.

תיעזרו במומחים

בהמשך לסעיף הקודם, איכות של מטבח נגזרת לא רק מחומרי גלם ותהליך הייצור, אלא גם מעבודת התכנון והעיצוב. לכן מומלץ לעבוד עם מעצב פנים מנוסה בעל ניסיון של תכנון מטבחים, ולרכוש את המטבח מחברה מתמחה בעלת מוניטין, כמו למשל מטבחי דא קוצ'ינה.

מידע נוסף על עיצוב מטבחים תוכלו למצוא באולמות התצוגה של דא קוצ'ינה, אחת מיצרניות המטבחים המובילות בישראל ויבואנית רשמית של מטבחי Doimo Cucine, יצרנית מטבחי הצמרת מאיטליה. לפרטים: 077-9976483