06
יול

טיפים לתכנון מטבחים

איך מתכננים את המטבח שלכם?

תכנון מטבח בבית משלב בין אמירה עיצובית לבין יצירת חלל פרקטי שכיף ליצור בתוכו. כל מטבח נראה אחרת ולכל אחד מתאים סגנון עיצובי משלו. בעת תכנון מטבח יש להתחשב בנתונים קיימים, לחשוב על החשמל ואף על התאורה. הטיפים הבאים מתאימים לכל מי שנמצא בתהליך שיפוץ ותכנון הבית או הדירה ואלו יכולים לעזור להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

התייחסו אל גודל החלל שלכם

אחד הדברים שיש להתייחס אליהם בעת תכנון מטבח הוא החלל. לרוב, מדובר בנתון קיים אשר אי אפשר לשנות את גודלו, אך פעמים רבות אפשר למצוא דרכים יצירתיות להגדיל אותו או להיפך – לחלק אותו. אם המטבח נמצא בדירה קטנה, יהיה זה חשוב יותר לנצל כל פינה בו. אם המרחב הוא גדול, יכול להיות שאפשר להשתמש במרחב בצורה שתיראה מאווררת. לרוב, בדירה קטנה יהיה שימוש בארונות עליונים ובפתרונות אחסון אשר יוצאים מתוך הארונות. בבתים גדולים אפשר לבחור להשתמש רק בארונות תחתונים ולהתייחס אל החלל מעל לשיש כהזדמנות עיצובית בלבד.

תכננו נכונה את מערכות החשמל שלכם

תכנון מטבחים הוא תכנון לא רק של השיש ושל הארונות, אלא גם של כל המערכות בו, ובכללן את מערכת החשמל. אם התכנון מתבצע מספיק זמן מראש, אפשר לקבוע היכן יותקנו השקעים, ולכן מומלץ להתייחס אל המטבח כבר בתחילת הדרך של השיפוץ או הבנייה. מערכת החשמל תאפשר לבחור גם את הכלים החשמליים שיהיו במקום, ובאלו אפשר להשתמש כאלמנטים של עיצוב (למשל, להניח מיקסר מעוצב בצבע ייחודי על השיש באופן קבוע).

דאגו שמתכנן המטבח יהיה מקצועי ומנוסה

בונים ומשפצים רבים טועים ומשוכנעים כי מי שאמור לתכנן את המטבח שלהם הוא האדריכל או המעצב. גישה זו אינה נכונה, כיוון שהמעצב או האדריכל יכולים לקבוע כיצד ייראה החלל באופן כללי ולעזור בבחירת הצבעים השונים, אך אינם מכירים את החידושים שיוצאים לשוק כל הזמן בתחום מטבחים. לכן, חשוב להגיע אל חברה רצינית שמעמידה לרשות הלקוחות מעצב מטבחים שמומחה בכך ויכול לתכנן את החלל כך שיתאים לדיירים. בחברת דא קוצ'ינה מטבחים מעמידים לרשות כל לקוח מעצב מנוסה וקשוב שמכיר את האפשרויות העומדות בפניהם.

שפרו את החלל שלכם והגשימו את החלום

בעת תכנון המטבח מומלץ שתבחנו את החלומות שלכם ותהיו מוכנים להגשים אותם. אם אתם חולמים על חלל גדול, בקשו מהמתכנן ליצור חלל פתוח. אם אתם חולמים על אי באמצעו על מנת לבשל עליו או לאכול סביבו, ציינו זאת – וכן כל בקשה אחרת. בעזרת תאורה נכונה, בחירת ארונות מתאימה ופתרונות מיוחדים תוכלו לשפר את החלל ולהגשים את החלומות.