06
יול

כללי הזהב לתכנון מטבח כפרי

איך מתכננים מטבח כפרי?

עיצוב מטבח בסגנון כפרי ייתן תחושה של מטבח חם, מזמין ובו זמנית – מעוצב. בעיצוב זה ישנה תחושה של נוסטלגיה, וזו נוצרת דרך אלמנטים שמאפיינים זמנים נושנים כמו עץ שמעובד כך שייראה ישן ושילוב של אבן. כדי לעצב את המטבח המושלם יש להקפיד על תכנון נכון שיוביל לשעות של הנאה.

הכול מתחיל מתכנון נכון

השלב הראשון ליצירת מטבח כפרי הוא תכנון נכון. לאחר שתגדירו כי עיצוב מטבח שכזה הוא החלום שלכם ולאחר שיהיו בידיכם תכניות החלל, תוכלו לגשת לתכנון. בשלב הראשוני חשוב להגדיר ציפיות, לתכנן את גודל משטח העבודה, לחשוב אילו מכשירי חשמל יהיו מונחים באופן קבוע על השיש ולהבין היכן יהיו מונחים הכלים וחומרי הגלם (ישנו הבדל בין תכנון מטבח כפרי בבית בו המזווה נפרד מהמטבח לבין תכנונו בבית בו כל החומרים מאוחסנים במטבח). תכנון נכון מתחשב בבני הבית, בשיקולים השונים שהם מעלים ובאופי של המטבח שהם חולמים ליצור.

מטבח כפרי מאבן

החומרים אשר משתלבים במטבח כפרי יהיו חומרים חמים וחומרים טבעיים. מכאן שייעשה שימוש במשטחי עץ ואבן טבעית, הריצוף ישדר חמימות והפרטים הקטנים כמו הידיות יהיו בעלי חשיבות עליונה. כל פרט חשוב במטבח, וללא חיבור של החומרים הנכונים העיצוב עלול להתפספס. כל מי שמעוניין ליצור מטבח כפרי צריך לזכור כי ישנם חומרים כמו העץ, אשר עם השנים הצבעים שלהם מעמיקים, וישנם חומרים אשר דורשים טיפול אחת לכמה שנים.

מראה חם במטבח

עיצוב כפרי הוא עיצוב חם ומזמין. השימוש יהיה בחומרים טבעיים והם יעובדו במקצועיות, אך המראה ייראה פעמים רבות "נטול מאמץ", זאת על אף שמושקע בעיבוד זמן רב ודרוש ניסיון כדי להגיע למראה המדויק. אם אתם רוצים לתכנן מטבח בעיצוב זה, חשוב שתזכרו כי המטבח אינו מנותק משאר הבית ורצוי שהבית כולו יהיה מעוצב בסגנון כפרי וידבר את אותה השפה.

מטבח כפרי בעיצוב חדשני

אפשר לשלב בין עיצוב כפרי לבין מטבח בעיצוב חדשי ומתקדם. עיצוב המטבח הכפרי יתבצע לרוב כשהעץ יקבל קימורים בצדדים, הצבעים בו יהיו חמים ויהיה שימוש בחיפוי אבן על הרצפה או על הקירות. חומרי הגלם בהם עושים שימוש הם טבעיים ואינם קרים כמו הנירוסטה והפלסטיק, אך בעיבוד נכון ובהקפדה יתרה על תכנון ועל ביצוע נכון, הם יעניקו תוצאה מושלמת והנאה לאורך שנים רבות.

חשיבות ההתייעצות עם חברה מקצועית

אחד מכללי הזהב החשובים ביותר בעת תכנון מטבח (מכל סוג, ובפרט מטבח כפרי) הוא בחירה בחברה מקצועית. חברה אשר המעצבים שלה מכירים היטב את סגנונות העיצוב השונים ואת הפתרונות הקיימים תתאים להתייעצות, לתכנון ולהרכבת המטבח. כמו כן, החברה צריכה לייצר מטבחים ביותר מסגנון אחד בלבד וזאת כדי שיהיו לה כל הכלים ליצור את המטבח המושלם עבורכם. דא קוצ'ינה מטבחים, יבואנית   doimocucine הבלעדית בישראל, מעמידה לרשותכם מעצבים המתמחים בתחום, את החומרים הנכונים וביצוע בסטנדרט הגבוה ביותר.