06
יול

מחיר מטבח

כפי שאתם ודאי מבינים, מחיר מטבח הוא לא באמת נושא שאפשר לתחום אותו בטקסט קצר אחד​, אנחנו לא מתיימרים לנקוב במחירים ספציפיים כיוון שהאפשרויות הן אינסופיות והשמיים הם הגבול, עם זאת, אנחנו כן נדבר על הדברים שמשפיעים על מחיר מטבח, על הנקודות שיש לקחת בחשבון כאשר בונים או משפצים מטבח ועל הדגשים שיש לתת עליהם את הדעת. כידוע מחירי מטבחים יכולים לנוע ממקומות נמוכים ולהמריא לגבהים עקב השפע והמגוון בתחום. אין זה רציני לנקוב במחיר מטבח מכיוון שישנן אינספור אפשרויות בתחום וכל פרט ופרט במטבח יכול להתפתח למקומות מגוונים. אם זאת נספר על כמה דרכים אשר יכולים לכוון אתכם אל מחיר המטבח המושלם בעבורכם.

קו המשווה במחירי מטבחים

הכירו את הנושא – המטבח הוא אולי החלק בבית שכמעט ולא משתנה לעיתים תכופות ולכן חשוב ראשית לעשות הכרות עם תחום המטבחים בכדי להבין מהו המטבח המושלם בעבורכם. הכירו את האנשים – לכו למספר רב של בעלי מקצוע בכדי לבדוק מי הם האנשים המתאימים לתכנון ועיצוב המטבח שלכם.

הכירו את המחירים – עברו על קטלוגים של מטבחים וראו אילו מחירי מטבחים מתאימים בעבורכם,  ככה גם תוכלו להרחיב או לצמצם את האפשרויות ביחס להוצאה.

הכירו את עצמכם – קבעו רף מחיר למטבח החדש ממנו לא תחרגו.

איך מתחילים לחשוב על מחיר מטבח?

הכי חשוב הוא לתכנן בקפדנות את המטבח ולדעת מהם הדברים אשר ישמשו אתכם בחווית הבישול בשנים הבאות. ראשית נדבר על השלישייה הפותחת – מקרר, תנור וכיריים, עליכם לחשוב מהו נפח המקרר אשר ישמש אתכם והיכן הוא ימוקם במטבח, עוד חשוב להחליט על סוג הכיריים, האם אתם זקוקים לכריים עם שש להבות או לכיריים קרמיות עם שלושה ראשים? החליטו לגבי גובה השיש וקחו בחשבון את גודל משטח העבודה עליו תבצעו את ההכנות לבישול. תכננו כל פרט, גודל הארונות, נשלפים או סטנדרטים? בקיצור, תכנון מטבח הוא המרכיב הכי חשוב בבחירת מטבח חדש וללא תכנון קפדני טרם ניתן לדבר על מחיר המטבח.

סקר שוק – הכרות עם המטבחים והמחירים

  • מאחר ומדובר על הוצאה לא מבוטלת ועל השקעה לטווח ארוך, חשוב מאוד להכיר את התחום.
  • קבעו פגישות עם חברות מטבחים, נגרים, אנשי מקצוע שונים​.
  • עברו על קטלוגים מהתחום והתחילו להרגיש מהו מחיר מטבח הגיוני עבורכם ומה לא.
  • קבעו לעצמכם מסגרת תקציבית שתוכלו לעמוד בה והחליטו שאתם לא חורגים ממנה.

כפי שציינו, בכל התחום של מחיר מטבח השמיים הם באמת הגבול.

ממה מורכב מחיר מטבח?

במידה ואתם מעוניינים בשיפוץ קל, לא נגזים אם נאמר שניתן לסגור את העניין בכמה מאות שקלים, על ידי החלפת דלתות למשל ושיפוץ השיש ניתן להעניק למטבח מראה חדש לחלוטין, עם זאת מחיר מטבח חדש כולל לא מעט מרכיבים. מדובר בין היתר על ארונות מטבח, פרזולים, שיש למטבח, נקודות חשמל, אינסטלציה, ריצוף, חיפוי ועוד וזה מבלי לכתוב מילה אי למטבח, דלפק למטבח ועוד. כפי שאתם מבינים מדובר על תחום מורכב שכן מחיר מטבח נקבע בסופו של דבר משילוב של גורמים רבים.

תכנון קפדני לפני הכל

הנקודות החשובות ביותר הן השילוש הקדוש תחילה במטבח – הכוונה כמובן  לכיריים, תנור ומקרר. כאשר רוצים לקנות מוצרי חשמל למטבח צריך לשקול.

  • איזה תנור אתם רוצים שיהיה לכם במטבח?
  • איזה סוג תנור אתם צריכים, מהו נפח המקרר הרצוי, אילו כיריים?
  • האם אתם זקוקים לשש להבות או לכיריים קרמיות עם שלושה ראשים?
  • החליטו לגבי גובה השיש והמידות שלו. לכמה שטח עבודה אתם זקוקים?
  • האם אתם מעוניינים במדפים נשלפים, בארונות עצומים או סטנדרטיים?

ללא תכנון קפדני אי אפשר להתחיל לדבר אפילו על מחיר מטבח.​

עיצוב מטבחים

כמו כן חשוב להחליט על סגנון עיצובי. מחיר מטבח מושפע באופן ישיר מסוג החומרים, החליטו אם אתם מעוניינים בנירוסטה לצורך עיצוב מטבח מודרני, עץ מלא למטבח כפרי ועוד. בהצלחה…