01
נוב

מטבחים מודרניים לבית מודרני

מה הופך מטבח ל'מטבח מודרני'? סביר להניח שאם היינו מפנים את השאלה הזו לשלושה מעצבי מטבחים עכשוויים כל אחד מהם היה מספק תשובה שונה בתכלית. אחרי שזה נאמר, אנחנו סבורים שיש כמה מאפיינים כלליים באמצעותם ניתן להגדיר מהו מטבח מודרני.

כיורים מעוצבים למטבח

שילוב של פרקטיקה ואסתטיקה

זוכרים את הפרסומת השוביניסטית מתחילת שנות התשעים – "גם יפה וגם אופה"? ככה בדיוק צריך להתנהג מטבח מודרני. העובדה שבמרבית הבתים המודרניים המטבח הוא חלק מחלל האירוח המרכזי של הבית מחייבת אותו להיות מעוצב באופן מוקפד ועדיין לשמור על יכולות של 'מכונת עבודה משומנת' שמספקת את כל צרכי הדיירים והאורחים.

ניצול חדשני של החלל

העובדה שמהמטבח המודרני נטלו קיר או יותר גורמת לשינויים לוגיסטיים משמעותיים. תפיסת המרחב והחלל כולה השתנתה וצריך לחשוב על אזורי אחסון חדשים והגדלת משטח העבודה. בנוסף, מטבח מודרני מנסה לא להיראות 'עמוס' ולכן מקובל בעיצובים מודרניים להימנע משורה נוספת של יחידות אחסון על קירות המטבח. מתוך הראייה הזו נולד קונספט 'האי' שמאפשר לייצר יחידות אחסון ומשטחי עבודה שצפים בחלל ומסייעים להגדיר את הגבול הבלתי נראה בין הסלון למטבח.

טכנולוגיה מתקדמת

'מודרנה' פירושה 'קידמה'. מטבח אינו יכול להיחשב כ'מודרני' אם הוא אינו כולל מרכיבים טכנולוגיים שהופכים את החיים שלנו לקלים ונוחים יותר ואת הקולינריה שלנו למרגשת יותר. לכן כל מטבח מודרני צריך לכלול תשתית ומקום מיועד לאביזרים כמו מדיח כלים, כירי גז, תנור ומערך שקעים שיאפשר שילוב של מעבדי מזון חשמליים ואביזרים נוספים.

חומרי גלם איכותיים

מטבחים מודרניים נוטים להתרחק מהבנאלי, זה בא לידי ביטוי גם בבחירת חומרי הגלם שיהיו לא רק איכותיים יותר, אלא גם מגוונים יותר. לכן במטבחים מודרניים נמצא לצד העץ המלא גם משטחי זכוכית, נירוסטה ואפילו בטון מוחלק. כל אלו מגובים באביזרים איכותיים דוגמת ברזים תוצרת איטליה ופרזול בלגי.

מידע נוסף על מטבחים מודרניים תוכלו למצוא באולמות התצוגה של דא קוצ'ינה, אחת מיצרניות המטבחים המובילות בישראל ויבואנית רשמית של מטבחי Doimo Cucine, יצרנית מטבחי הצמרת מאיטליה. לפרטים: 077-9976483