19
אוק

מטבח מעוצב כחלק מהעיצוב של הבית

יש שני מצבים בהם אנשים נתקלים בצורך במטבחים מעוצבים: כשקונים בית וכשמשפצים בית.
ברכישת דירה או בית, מקבלים את המטבח שבחר הקבלן. זהו בדרך כלל מטבח סטנדרטי ופשוט יחסית ועל אף שרמתו תואמת את רמת הנכס אותו רכשתם, הוא אינו משתייך בדרך כלל לקטגוריה של מטבחים מעוצבים. הסיטואציה השנייה היא שיפוץ של הבית, בו יש הזדמנות לחדש משמעותית את כל החדרים ולכן יש צורך במטבח מעוצב, מרהיב ומשוכלל.
אם המטבח שלכם במצב שלא הולם את מצבו של שאר הבית, ייתכן ותחליטו להשקיע בשיפוץ שלו בלבד. בכל מקרה, שוק המטבחים המעוצבים מציע לכם מבחר גדול ויש לבחור מתוכו את המטבח שמתאים ביותר עבורכם וקורץ לכם מבחינת עיצוב ופרקטיות.

מטבח מעוצב לעיצוב הבית מטבחים מעוצבים לעיצוב הבית מטבח בעיצוב ייחודי לבית

סוגים שונים של מטבחים מעוצבים

שוק המטבחים המעוצבים כולל מגוון קטגוריות, שלכל אחת מהן מאפיינים משלה. את סוג המטבח כדאי לבחור בהתאם לשני גורמים עיקריים: הטעם האישי שלכם וההתאמה לעיצוב של שאר הבית. למשל, מטבח כפרי לא ישתלב היטב בבית עם עיצוב אולטרא-מודרני וההיפך.

אחת הקולקציות של מטבחים מעוצבים היא הקו הצעיר. מטבחים אלו מאופיינים בניגודי צבעים מאופקים יותר ופחות ובעיצוב המשחק בין צורות גיאומטריות, טקסטורות ומרקמים. בנוסף, מטבחים מעוצבים בקו צעיר משלבים בתוכם כלים סניטריים בעיצוב קלאסי אך שובב ורצוי להתאים אליהם כלי מטבח ומכשירי חשמל הממשיכים את האווירה העליזה אך מרשימה. מטבחים אלו אידיאליים עבור זוגות צעירים ומשפחות עם ילדים והם מוסיפים קריצה ועניין לכל בית.

סוג נוסף, שונה, הוא המטבח האנגלי. מטבח אנגלי מאופיין במראה קלאסי ומפואר עם נגיעות וינטג' ושימוש בסכמות צבעים אלגנטיות המשלבות בין לבן נקי לעץ כפרי. מטבח אנגלי יכלול בדרך כלל ידיות בנופך ויקטוריאני ותאורת נברשות תואמת, כמו גם גימור ייחודי על גבי הארונות והמדפים.

מעבר לשני אלו, יש עוד סוגים רבים של מטבחים מעוצבים. חשוב לעשות סקר מעמיק ולהתייעץ עם כל אנשי המקצוע הנוגעים לדבר, כדי לעשות את הבחירה הנכונה וליהנות ממטבח מפואר שישרת אתכם שנים רבות.