06
יול

מטבחים מודרניים

תחום המטבחים נחשב כיום לרחב במיוחד. כדי להבדיל בין הסגנונות השונים של המטבחים נהוג לחלק אותם לקבוצות, אשר הפריטים המרכיבים אותם מחזיקים במספר מאפיינים משותפים (גם אם ברור שאין מטבח אחד אשר דומה לחברו באופן מלא). המאמר הנוכחי מתייחס למאפיינים וליתרונות של מטבחים מודרניים אשר נחשבים לאחד הסוגים הפופולאריים ביותר בעולם המטבחים.

מטבחים מודרניים

מה הופך מטבח להיות מטבח מודרני?

בדומה לתחומים אחרים של עיצוב הבית, גם במקרה של מטבחים מודרניים חשוב להדגיש שאין הגדרה אחידה וחד משמעית שלהם. אפילו מעצבי פנים הבקיאים בתחום עשויים לספק תשובה שונה בתכלית לשאלה זו. ובכל זאת, בין הפרמטרים שכן עשויים להיכלל ברוב ההגדרות האלה בולטים:

  • התבוננות על המטבח כעל חלק רציף ממרחב הבית – כלומר, ביטול הקירות והמחיצות בין המטבח לבין פינות האוכל, ולפעמים גם לבין הסלון.
  • התבוננות על המטבח מבחינה אסתטית – כל אחד מפריטי המטבח אינו רק בעל תפקיד פונקציונלי מובהק, אלא גם חשיבות אסתטית גוברת.
  • התבססות על קווים ישרים ונקיים – מטבח מודרני ממוצע מעוצב בפשטות יחסית, תוך העדפת קווים נקיים וישרים. הדבר מקנה מראה מינימליסטי ועדין, שנחשב לאסתטי במיוחד.
  • טכנולוגיה בחוד החנית – מטבחים מודרניים פועלים במאה ה-21, כשלא מעט טכנולוגיות מתקדמות מאפיינות אותם. הציוד ההיקפי מתקדם מאוד. המכשור מגלם את מיטב הטכנולוגיה וניתן בהחלט למצוא מוצרים שממלאים יותר מתפקיד אחד. עקב השטח הקטן יחסית של מטבחים כיום בשל שטח הדירות הקטן יחסית, סוגיה זו הופכת למשמעותית אפילו יותר במטבחים מודרנים.

עיצוב מטבחים מודרניים: דגשים עיקריים

כיום, ברור דבר אחד: עיצוב מטבחים מודרניים, על מנת שימלאו את תפקידם היטב, צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. יש כאלה שאף יכנו את התחום אומנות. המסע לעיצוב מטבחים מודרניים ולתכנונם, צריך להתחיל אצל חברות שמתכננות מטבחים. חברות אלו מייצרות אותם, משווקות ומרכיבות אותם מ-א' ועד ת'.

מכיוון שאינדיבידואליזם מהווה סממן נוסף של המאה ה-21, יש המעדיפים לייצר את המטבח מאפס, על פי הצרכים הנקודתיים שלהם. זוהי אפשרות סבירה בהחלט, גם אם ברור שהיא תייקר במידת מה את מחיר מטבח בשל העבודה והתכנון הנדרש עליו. בכל אופן, חשוב לתאם עם אנשי החברה את כל מאפייני המטבח ואת העבודה עליו, תוך ניסוח התנאים הבסיסיים בכתב. דא קו'צינה מטבחים מובילה בייצור ובנייה של מטבחים מודרניים בארץ . הנכם מוזמנים לקחת חלק בהתקדמות המודרנית בעולם המטבחים.