01
נוב

מטבחים מעוצבים – קווים לדמותם

למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו מדברים על 'מטבחים מעוצבים'? מה בעצם מסתתר מאחורי הלחם המילים הזה? בסופו של יום מדובר בהגדרה מאוד כללית ורחבה. יש המסתפקים בהגדרה הזו כדי לתאר סתם מטבח איכותי (ולפעמים אפשר להתווכח גם על ההגדרה 'איכותי'), ויש כאלה שמבחינתם מטבח מעוצב הוא רק מטבח יחיד ומיוחד בהזמנה אישית. האמת, כנראה, נמצאת באמצע.

תכנון מטבח בהתאמה אישית

לא כמו כולם

אמנם למטבחים מעוצבים סטנדרטיים יש דגמים וסדרות, אבל מדובר בקוטב הכי רחוק מהגנרי. ראשית, משום שהסדרות אינן המוניות ושונות מאוד מהשטנץ התעשייתי של המטבחים הפשוטים שראינו בעבר, ושנית, גם בתוך הסדרה והדגם יש הרבה מקום לצרכים ולרצונות של הלקוח. יש אפשרות להתאמהת סדר ארונות, מספר וגודל המגירות, גוונים וידיות. למעשה כמות המשתנים כל כך גדולה שנדיר מאוד לפגוש שני מטבחים מעוצבים בקונפיגורציה זהה. מערכי 'העיצוב' נובעים מהתכונה המודולרית הזו שמאפשרת התאמה אישית מלאה לכל דירה ולקוח – אין ספק שזו תכונה מרכזית הדרושה לכל מטבח מעוצב.

אספקט נוסף שמאפיין מטבחים מעוצבים נוגע לפן הטכנולוגי. טכנולוגיה מתקדמת שיכולה להטמיע מערכות חשמל ואינסטלציה,  כולל 'חיישני בית חכם', זה עוד פרמטר. אגב, טכנולוגיה זה גם הנדסת חומרים עם פיתוחים בסגנון 'משטחי אבן קיסר'.

איכות היא לא מילה גסה

במסגרת קטגוריית המטבחים המעוצבים תמצאו המון דגמים וסגנונות. ממטבחים מעוצבים שנסמכים על סגנונות קלאסיים, כמו למשל מטבח בסגנון טוסקנה; דרך מטבחי קונספט כמו 'מטבחים לבנים'; ועד מטבחים בעלי עיצוב מודרני פורץ דרך. מה שבאמת משותף לכל המטבחים המעוצבים זו האיכות הגבוהה שלהם.

כשמדובר במטבח, איכות נמדדת על פי שלושה פרמטרים עיקריים: איכות חומרי הגלם, איכות העיצוב ואיכות הגימור. בפועל, כל הפרמטרים האלה כרוכים זה בזה. קשה להגיע לעיצוב מרשים באמצעות חומרי גלם ירודים, ואם העיצוב אינו מהודק גם הגימור יהיה מרושל.

מידע נוסף על עיצוב מטבחים תוכלו למצוא באולמות התצוגה של דא קוצ'ינה, אחת מיצרניות המטבחים המובילות בישראל ויבואנית רשמית של מטבחי Doimo Cucine, יצרנית מטבחי הצמרת מאיטליה. לפרטים: 077-9976483