מטבח כפרי

בעשור האחרון כבשו מגוון רחב של מטבחים את הקהל הישראלי, ואם נכנסתם לדף זה, ייתכן וגם אתם מתעניינים בסוגי מטבחים קצת שונים מהמטבחים הסטנדרטים אותם כולנו מכירים. אחד מהבולטים בסגנונות החדשים הוא המטבח הכפרי, מטבח שאהוב מאוד על חובבי הבישול בישראל. מטבח כפרי אינו מגיע לבדו והאנשים אשר מתכננים מטבח כפרי לרוב אינם בוחרים בסגנון הכפרי רק באזור הבישולים, אחוז גדול מהבית יהיה בסגנון כפרי לרבות הסלון וחדרי השינה. מדובר על מראה, נעים, נוסטלגי המקנה חום ורוגע. מראה שמאפשר לברוח מהתפתחות התעשייה ומכונות המתכת.

ישנם מאפיינים רבים למטבחים כפריים, הוא אינו מכיל חומרים מודרניים כמו נירוסטה או פלסטיק, לרוב הכפריות מתבטאת בחומר גלם טבעי, העץ, שמגיע במגוון סוגים ודגמים כמו אלון, מייפל, ועוד רבים. היתרון בחומר הגלם הוא שבחלוף השנים גווני העץ מתעצמים ומעמיקים, וחווית הבישול מרגישה טבעית מאי פעם. כמובן שישנם שילובים מרהיבים של חומרים שונים כמו במבוק, בדים, קש וחומרי גלם נוספים בעלי מראה טבעי וכפרי. חשוב לציין כי מטבחים מעץ מלא מצריכים תחזוקה אחת לכמה שנים בכדי לשמור על מראה אותנטי ונקי.

לגבי עיצוב מטבחים, לרוב מטבחים כפריים מורכבים מעץ מלא בעלי קימורים עגולים וחופשיים לעומת נוקשות הדיוק במטבחים המודרניים, התחושות במטבח הכפרי הן תחושות של שלווה ורוגע. הצבעים במטבח הכפרי לרוב הם צבעים חמים כמו אדום וצבע אדמה, צבעי אלו משתלבים נהדר עם חיפויי אבן ורצפות עץ להשלמת המראה הכפרי של המטבח. פרט חשוב ששווה להקדיש לו מחשבה, מטבח כפרי אינו מתאים לכל עיצוב, עליכם לחשוב האם העיצוב הכפרי מתאים לעיצוב הקיים בשאר הבית, אנו לא בטוחים כי המטבח הכפרי יתאים לבית בסגנון מודרני כפי שמטבח מודרני אינו בטוח ויתאים לבית בעיצוב כפרי. חשבו על כך, ניגודיות כה חזקה בעיצוב יכולה ליצור מצב הפוך לחלוטין ממה שלו ייחלתם. אם בכל זאת המטבח הכפרי הוא הנכון עבורכם, נשמח להכיר לכם את הכפר הקטן שלנו בבית שלכם.

במידה ואתם קוראים את המילים האלו עכשיו, ככל הנראה אתם מעוניינים להעביר את המטבח שלכם מתיחת פנים. ייתכן גם שאתם בונים בית חדש ומתלבטים לגבי סגנון העיצוב של החדר החשוב ביותר בבית. ישנם הרבה סוגי מטבחים אך מטבח כפרי אהוב על מאוד על ישראלים. מטבח כפרי הוא מטבח בסגנון עיצוב מיוחד שישראלים רבים בוחרים בו לא רק עבור חדר הבישולים אלא לכל חדרי הבית לרבות הסלון. מדובר על מראה חם ונעים, נוסטלגי, מנחם ומרגיע, בעולם המודרני לעתים נראה כי מדובר על האפשרות הנבונה ביותר​.

דירוג:
דירוג ממוצע:
5 based on 1 votes
נגישות