13
ספט

מטבח כפרי לבן

למרות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת שמאפיינת את השנים האחרונות, והמרדף הבלתי פוסק אחר הגאדג'ט הבא שיכנס לכיס, ישנו מקום אחד בו אנחנו מעדיפים לחוש שהזמן עצר מלכת. יש מקום אחד שבו אנו רוצים לחוש אווירה חמימה, הרחק ממסכי המגע. אנו רוצים לחוש משהו טבעי, ליהנות מניחוח של עץ שאינו מעובד, ליהנות ממגע אבן קרה מעט, כפי שהייתה כשנחצבה מהסלע: הבית.

אין כמו בבית

מטבח כפרי לבן מעניק את כל אלה. העיצוב הכפרי משלב את החומרים הטבעיים, תוך שמירה על התחושה ועל המראה המקורי של החומר – החל משולחן הסלון, אם מדובר בשולחן אוכל בעל לוח אבן טבעית בגוונים לבנים ורגלי עץ עבות צבועות לבן, השומרות על המראה הטבעי, או שולחן אוכל המורכב מלוח עץ אלון על מעמד של פרזולי אלומיניום צבועים לבן.

ארונות מטבח כפרי לבן יכולים לכלול דלתות מעוצבות בפשטות או לא לכלול דלתות כלל ולהשאיר מדפים פתוחים כאשר אביזרי המטבח השונים, בצבע אחד שולט או בשלל צבעי הקשת, מהווים חלק מעיצוב מטבח מרשים. גם חלק מהמזון עצמו, הנשמר בצנצנות מעוצבות בסגנון כפרי, או קערת פירות מפתה על שולחן האוכל, יכולים לשדרג ולהוסיף צבע מרענן למטבח הכפרי הלבן.

אלמנטים נוספים שמטבח כפרי כולל:

  • שולחנות קטנים יותר, הממלאים חלל של מטבח גדול.
  • מפיות בד רקומות המשמשות כאלמנט עיצובי על שולחן המטבח.
  • צנצנות זכוכיות מהן מציצים ענפים מיובשים דקים או פרחי בר.
  • פסלונים קטנים המשתלבים עם המדפים הפתוחים.

מטבח כפרי לבן

לבן משתלב בקלות עם כל צבע

קירות מטבח כפרי לבן יכולים להיות צבועים בצבע שמנת או בצהוב, תוך שילוב אריחי קרמיקה היוצרים מרקמים שונים, או כוללים דמויות המוסיפות לחוויה הטבעית והמרעננת של המטבח. ניתן להשתמש גם בפמוטים מעוצבים על השולחן על מנת לשוות מראה כפרי אותנטי, וכן להוסיף וילונות מבד עבה בצבעים שונים המתאימים לשפה העיצובית של המטבח כולו. אם המטבח הוא החדר הראשון אליו מגיעים כאשר נכנסים הביתה, ניתן להשתמש גם בשטיחון כניסה בסגנון כפרי, וכן בתמונות של כפר על הקיר.