13
ספט

מטבח לבן מעוצב

מטבח לבן לא מסתכם אך ורק בריהוט

החג הכי מזוהה עם הצבע הלבן הוא חג השבועות. חג מתן תורה מצויין תמיד כחג של חגיגה לבנה עם בגדים לבנים אופנתיים, מזון חלבי שכמובן הוא בצבע לבן ובכלל חגיגה לבנה גם בעיצוב שולחן החג. אך לא הייתם מעוניינים לחגוג עם הצבע הלבן של חג השבועות כל השנה? עם מטבח לבן מעוצב? כשמחליטים על מטבח חדש לבית או עיצוב ותכנון מטבח ישן חשוב לשים למספר רב של גורמים. חלל הבית, האביזרים וכמובן הצבע והגוון שלו. אנחנו נתמקד במאמר הזה בנושא העיצוב והצבע.

לבן מבריק או מט?

אז נכון שבחירת הארונות למטבח היא החלטה לא קלה כאשר צריך לשים לב לגודל הנדרש והאם להוסיף פרזול מתאים. אך לאחר שהתמקדתם במיקום מוצרי החשמל והתאמה מיטבית לנוחות אפשר להתמקד בצבע. כאשר בוחרים צבע למטבח חשוב מאוד לזכור כי הוא יהיה מולכם בכל ארוחת בוקר וטיגון ביצה. מה שאומר שאתם חייבים לאהוב אותו או לפחות להתחבר אליו מאוד. איך זה אפשרי? תבחרו מטבח בצבע לבן הוייכוח על הצבע פשוט יישאר בחוץ.

מטבח בצבע לבן מושפע בעיקר מהאור הנכנס לחלל החדר. האם מדובר בדירה שיש לה חלון אחד או אולי מדובר בדירת סטודיו גדולה. מה שבטוח שבמקרה של מטבח לבן ככל שתיהיה תאורה חזקה יותר כך הסיכוי שתרצו לבחור בצבע לבן מט ולא לבן מבריק. אתם בטח שואלים מהו מטבח לבן מבריק? אפשר ליצור מטבח בצבע מבריק על ידי הוספת זכוכית שקופה או אטומה. על ידי הוספת קלפות מזכוכית בצבע לבן לארונות המטבח אפשר ליצור את הרושם של משטח מבריק ובמידת הצורך ליצור משטח שקוף שממנו רואים את הכוסות בארונות.

מוצרי חשמל לבנים

אם החלטתם לעצב את המטבח בצבע לבן נקי אל תשכחו לבחור מוצרי חשמל תואמים לצבע הלבן. למרות שישנה גישה רווחות לקנות מוצרי חשמל שמשדרים יוקרה בצבע מתכתי ומשדר טכנולוגיה, הצבע הלבן במוצרי החשמל קצת הוזנח בשנים האחרונות. אם תחשבו על זה, מתי ראיתם בפעם האחרונה מדיח לבן או מקרר לבן? רוב הלקוחות יעדיפו לרכוש מוצרים אלו בצבע נירוסטה. אך אם מסתכלים על המטבח כמכלול ניתן לחבר בין האובייקטים השונים במטבח ולראות כי מטבח לבן עם מוצרי חשמל לבנים ישלימו את העיצוב שאתם תרצו להעביר.

מטבח לבן מעוצב

אבזור וכלי מטבח בצבע לבן

אחרי בחירת מוצרי החשמל והרכבת הארונות למטבח חשוב להוסיף אלמנטים נוספים למטבח כמו מגבות בצבע לבן, מנורות תואמות בצבע לבן, מארזי אחסון, כלים לקפה וסוכר וגם עיצוב תואם לחדר האוכל. כאשר בוחרים שולחן לחדר אוכל הוא יכול להיות עגול, מרובע או מלבני או עץ בציפוי פרומיקה בצבע לבן יכול להיות אידאלי למטבח בצבע זה. שילוב כסאות בצבע שחור יתאימו במיוחד לשבירת הגוונים הלבנים והוספת נופח קצת שונה בחלל החדר הלבן.

לסיכום

בחירת צבע למטבח החדש היא לא החלטה ערת גורל אך היא בהחלט חשובה מספיק כדאי להסב אליה תשומת לב רבה כי היא יכולה להוסיף לסגנון העיצובי ולהדהים אורחים ובני משפחה כאחד.