13
ספט

מטבח קטן

כל טבח מעוניין במטבח גדול ומרווח מאוד. המטבחים המופיעים בתוכניות הריאלטי כמו מאסטר שף וקרב סכינים מרווחים מאוד ולעיתים עונים של ההגדרה של מטבח פתוח. אך לא כולנו יכולים להשיג מטבח גדול ומרווח מאוד, במיוחד כשמחירי הדירות עולים והחללים בתוך הדירה מתכווצים. לכן ניתן לבחור מטבח קטן.

מה הכוונה למטבח קטן?

מטבח קטן מאופיין בחלל קטן ומצומצם יותר מהסטנדרט הנהוג בישראל. הוא לרוב מאופיין במספר קטן של ארונות מטבח שולחן מטבח אחד ומשטח עבודה של חצי מטר בלבד עם כיריים ותנור. אך מטבח קטן לא חייב להיות שגרתי ומשעמם, אלא להפך. מטבח קטן יכול להיות מעוצב מאוד ומתוכנן בקפידה עד לרמת המ"מ.

עיצוב מטבח קטן

כשמתחילים לתכנן מטבח קטן חשוב לדעת מה גודלו של המטבח. יש לחשוב מראש היכן למקם את אביזרי המטבח הגדולים שהם תופסים שטח נכבד שמורגש במיוחד במטבחים קטנים. לאחר מכן אם קיימת האפשרות, אז לבחור את מיקום משטח העבודה שעשוי לרוב מקוריאן או שיש. בניגוד למטבח סטנדרטי שבו משטח העבודה הוא גדול ואפשר לשים עליו מתקן מים, מיקסר וגם מיקרוגל צריך לחשוב במטבח קטן מה השטח הנגיש לנו ומה אנחנו חייבים שיהיה בהישג יד.

בנוסף צריך להתמקד בעיצוב ארונות מטבח כחלק אינטגרלי מעיצוב מטבח קטן. הוא לרוב לא מאפשר התקנת 2 קלפות מטבח וארונות מטבח גדולים לכן ייתכן שהתקנת קלפה אחת מרכזית אחת, ארון מטבח מתחת למשטח עבודה ואם אפשר לשלב ארון פינתי.

מטבח קטן

תכנון שטח האחסון

במטבח קטן מחפשים כל הזמן אחר שטח אחסון כדאי לאחסן כלי מטבח, סכו"ם וגם מוצרי מזון וירקות יבשים. אך דווקא מטבח קטן יכול להוביל על מטבחים גדולים עם ניצול מקסימלי של השטח הקיים. ניתן לעשות זאת באמצעות שימוש במגירות נשלפות, פרזולים ומגירות פנימיות . רשתות כמו איקיאה וחברות עיצוב הבית מציעות פתרנות חכמים לאחסון, מקיפול מדפים נשלפים ועד עגלות לאחסון נוסף מחוץ לארונות במטבח. תכנון שטח אחסון מטבח קטן דורש תשומת לב רבה על כל פריט שנכנס למטבח לכן מחשבה ותכנון מקיף תוכלו לשמור על מטבח מקצועי ונוח לעבודה גם אם מימדיו קומפקטיים במידת מה.