מטבח קלאסי

מטבחים קלאסיים שמים דגש על איכות מוצר גבוה ביותר. במטבח קלאסי יש דגש על עץ מלא שמשדר חמימות. כאשר נכנסים למטבח קלאסי מרגישים שאתם בבית ויכולים ממש להריח את פאי התפוחים שהדודה אפתה ממש לפני שנכנסתם למטבח. מטבח קלאסי הוא לא טרנד שמשתנה אלא נשאר למשך שנים ובכל פעם מפתיע מחדש.

למרות המודרניזציה השולטת בסגנון עיצוב הפנים כיום, ישנו חדר אחד בבית בו ננסה תמיד לשמור על עיצוב קלאסי. השימוש בחומרים כמו עץ, שיש, אלומיניום ופלדת אל חלד, תוך שילוב מושכל שלהם עם בחירת צבעים סולידיים, מקנה תחושה ביתית חמימה, אך עם זאת נותן ניחוח של מטבח יוקרתי. כיוון שמטבח הוא המקום בו כל בני הבית נפגשים, הן במהלך היום והן לארוחת הערב, ננסה לשמור על האווירה הנכונה בו לאורך כל שעות היום – הן בעיצוב ריהוט למטבח כמו הארונות, הכיור והשולחנות, והן בעיצוב האביזרים הדקורטיביים השונים בו.

מטבח קלאסי משלב מספר מרכיבים:

  • שולחנות מעץ מלא.
  • כסאות עץ מרופדים.
  • כיור שמשתלב בצורה מושלמת בשיש היוקרתי.
  • ארונות מטבח נוצצים, המשדרים תחושה של ניקיון וטוהר.
  • מכשירי חשמל למטבח, שאינם שוברים את הקו הנקי של העיצוב. באמצעות שילוב נכון – גם המדיח הכסוף והמיקרוגל החדשני עדיין ייראו מתאימים לשולחן האבן הנמצא במרכז המטבח.

כל מטבח בעיצוב קלאסי כולל בתוכו מגוון רחב של אביזרים דקורטביים עשויים מזכוכית בצבעים שונים, ופסלונים יוקרתיים מקרמיקה, אותם ניתן למקם על פני המדפים השונים המהווים חלק מעיצוב האורנות הכולל, על שולחן האוכל, או על שולחנות קטנים יותר בפינות המטבח.

מאפיין נוסף שקיים במרבית המטבחים הקלאסיים הוא גימורים אמנותיים בפינות השונות של שולחן האוכל, בשיש, בארונות המטבח או באי הבישול הממוקם במרכז המטבח. כיוון שמקורות המטבח הקלאסי הן בתקופה הוויקטוריאנית של סוף המאה ה-19, האלמנטים השולטים בגימורים מזכירים את הריהוט ואת האדריכלות של אותה התקופה, המאופיינים בקצוות מסוגננים הנראים מעט כגימורי פסל יווני.

מטבח קלאסי עשוי מעשה אומן המקפיד על הפרט הקטן ביותר בעיצוב, לכן גם פרטים שנראים לכאורה בלתי משמעותיים מקבלים משמעות רבה בעיצוב. אחד מהפרטים האלו הם ידיות מטבח מגרות וארונות במטבח. במטבח קלאסי גם הן מעוצבות בקפידה, ונראות כיצירת אומנות בפני עצמה. אם תחתית שולחן האוכל עשויה מאלומיניום או מפלדת אל חלד מסוגננים, ניתן לחפש עיצוב זהה גם לידיות אלה. בניית סגנון עיצובי דורשת יצירתיות רבה והבנה עיצובית על מנת למזג את החומרים השונים כך שיראו נפלא יחד.

דירוג:
דירוג ממוצע:
5 based on 10 votes
נגישות