01
נוב

סגנונות של מטבחים מודרניים

למרות שיש כמה קווים כלליים שמשותפים למרבית המטבחים המודרניים, כמו העובדה שרובם פתוחים לחלל המגורים ועושים שימוש באלמנטים דוגמת 'אי', מדובר בכמה משפחות של עיצובים. אמנם חלק ממה שהופך מטבח ל'מודרני' זו היכולת להתנתק מסגנון קלאסי מוגדר ולעיתים לשלב אלמנטים אקלקטיים, עדיין ניתן לשרטט כמה סגנונות מובחנים של מטבחים מודרניים. הנה סקירה של כמה מהם.

מטבחים לבנים

אחד הדברים שמאפיינים עיצוב מודרני זה מראה נקי. קונספט 'המטבח הלבן' לוקח את העניין הזה עד לקצה. מטבחים לבנים מתיימרים לשמור על קו אלגנטי נקי שנבלע בחלל. ב'מטבחים לבנים' ההקפדה על חומרי גלם איכותיים ונגרות עילית חשובה במיוחד כי כל שריטה או אנומליה בולטת על רקע הלובן הבוהק. כדאי לציין ש'מטבח לבן' זה לא משהו שמתאים לכל אחד, כי הוא דורש רמת תחזוקה והקפדה על ניקיון שרק 'חולי ניקיון' יכולים לעמוד בו. בסופו של יום, עבודה במטבח דורשת 'ללכלך את הידיים' (ואת משטח העבודה).

מטבח לבן מעוצב

מטבחי עץ מלא

הקוטב ההפוך ממה שמסמן 'המטבח הלבן' הוא זה של מטבח העץ. אמנם עץ הוא חומר גלם ששימש לבניית מטבחים מאות ואפילו אלפי שנה, אבל בעידן המטבחים הגנריים המתועשים שאפיין את מרבית המאה העשרים נמצאו לו תחליפים זולים ופשוטים יותר. מטבחים מודרניים מבוססי עץ מלא לוקחים את תחושת החמימות והאיכות הגבוהה של חומר הגלם ומשלבים אותו בעיצוב מודרני.

מטבחי נירוסטה

חומר נוסף שמאוד פופולרי בעיצוב של מטבחים מודרניים הוא הנירוסטה. המתכת המבהיקה עם תכונות האל-חלד יכולה להיות אידאלית ליצירת משטחי עבודה וניתן להטמיע משטחים הכוללים כיור מובנה ביציקה לקבלת מראה כמעט חללי. חשוב לציין שבמטבחי נירוסטה יש משהו אקסטרווגנטי ודרמטי והם עלולים לשדר אווירה קרירה. מנגד, כחלק ממארג עיצוב כולל, שמבקש לייצר אווירה היי-טקית חללית, מטבחי הנירוסטה עשויים להתגלות כפתרון עיצובי אולטימטיבי.

מידע נוסף על מטבחים מודרניים תוכלו למצוא באולמות התצוגה של דא קוצ'ינה, אחת מיצרניות המטבחים המובילות בישראל ויבואנית רשמית של מטבחי Doimo Cucine, יצרנית מטבחי הצמרת מאיטליה. לפרטים: 077-9976483