13
ספט

עיצוב מטבח כפרי

עיצוב מטבח כפרי בסגנון מודרני

המטבח הוא החלל המרכזי של הבית. זהו המקום בו מכינים ארוחות משפחתיות, אופים מאפים בעלי ניחוחות ביתיים, וזהו גם המקום בו נפגשים כל בני המשפחה ביחד. אנשים רבים משקיעים את מרב המשאבים על מנת לעצב את מטבח חלומותיהם. לכל אחד טעם משלו, ועיצוב מטבח כפרי קצת שונה. תמיד יהיו כאלה שיעדיפו מטבח בסגנון כפרי אשר ישמש אותם למשך שנים ארוכות.

עיצוב מטבח כפרי מביע חום וביתיות

מטבחים כפריים משדרים נוסטלגיה, הם מזמינים את בני הבית או את האורחים להתכנס בהם, וליהנות ממראה מרהיב של מטבח אשר חומר הגלם השולט בו הוא העץ. אף על פי שמטבח כפרי משדר אווירה של ימים עברו, כיום חברות לעיצוב מטבחים מעצבות אותם כך שהם יהיו פרקטיים ופונקציונאליים, כלומר נוסטלגיה משולבת עם ההווה ועם הקדמה. על מנת שהמטבח יראה אותנטי עד כמה שניתן, יש לשלב בו חומרים טבעיים. את ארונות מטבח אפשר לעצב ולבנות מכמה סוגי עצים, כמו עץ אורן או עץ אלון, כל אחד מהם בעל תכונות משלו וגוון שונה. עיצוב אותנטי הוא גם יצירת ארונות שרמת הגימור שלהם איננה דווקא מושלמת, ארונות בעלי גימורים גסים – גם אי שלמות היא שלמות.

כאשר מחליטים על עיצוב מטבח כפרי יש לשלב עוד אביזרים כמו מוצרי פרזול, ושוב – על מנת לשוות לו מראה כפרי, אפשר כיום לבחור ידיות לארונות, המעוצבות בסגנון וינטאג'. גם הריצוף נותן את הטון: רצפות פרקט הינן פופולאריות במיוחד, לא רק בחלל המטבח אלא גם בחללים אחרים, אולם חשוב שהריצוף יתאים לשאר האלמנטים הקיימים בחלל על מנת ליצור הרמוניה.

עיצוב מטבח כפרי

ריהוט למטבח כפרי

בכדי ליצור הרמוניה עיצובית, כדאי מאוד לבחור ריהוט העשוי מעץ מלא, בעל מראה מאסיבי ודומיננטי. מומלץ גם לתלות מדפים מעץ, עליהם יהיו מונחים חפצי נוי למיניהם בסגנון וינטאג', או כלי פורצלן להשלמת האווירה. במטבחים שאינם גדולים ניתן לחסוך מקום באמצעות תליית המדפים על התקרה, ולתלות עליהם כלי מטבח עשויים מנחושת.

חידושים בעיצוב מטבח כפרי

גם כאשר מדובר בעיצוב מטבח כפרי, אין זה אומר שסגנונו יהיה ארכאי. כיום נגרים וחברות המתמחות בעיצוב מטבחים דואגים לשלב במטבחים הללו את מיטב הטכנולוגיות העכשוויות, כמו מסילות בעלות צירים טלסקופיים. מטבח כפרי יאופיין גם בארונות מעוטרים בעלי פיתוחים, המיועדים לאחסון כלי מטבח, משולבים עם מוצרי פרזול בסגנון של פעם. כלי החשמל המודרניים זרים במקצת לסגנון הכפרי, אך אפשר לעצב את המטבח כך שהם יהיו מאוחסנים בנישות משלהם. לבסוף, תמיד ניתן לעיין במגזינים העוסקים בעיצוב מטבחים על מנת לקבל השראה, או לגלוש באתרי אינטרנט רלוונטיים. חשוב מכל – יש לבחור חברה או נגר העושים שימוש בכלי העבודה המתאימים בדיוק לעיצוב מטבח כפרי.