13
ספט

עלות מטבח

כאשר עוברים להתגורר בבית חדש, המטבח שקיים בו או עתיד להיות בו מקבל חלק ניכר מתשומת הלב. ככה זה כשמדובר באחד החללים החשובים ביותר בבית, כזה שהשימוש בו נעשה על ידי כל אחד מבני הבית וכזה שכולל בתוכו היבטים פונקציונליים ואסתטיים כאחד. פרמטר אחד עליו צריך להתבונן תמיד הוא עלות מטבח, עלות שלעולם אינה קבועה. היא משתנה אם תבחרו מטבח כפרי או מטבח אנגלי למטבח שלכם.

אז מהו סדר הגודל של הוצאה כלכלית שצפויה לכם, ואיך ניתן להוזיל אותה?

עלות מטבח

הגורמים שמשפיעים על מחיר המטבח

אם תעשו חיפוש מהיר באינטרנט, או אפילו תפנו בצורה ישירה לחברות הפועלות בתחום, תגלו בוודאי פערי מחירים אדירים בין המטבחים השונים. אין זה מקרי, כאשר המשוואה של עלות מטבח כוללת בתוכה הרבה מאד פרמטרים. בין הנתונים שמשפיעים על המחיר שנדרש לשלם אפשר להצביע על:

  • חומר הגלם העיקרי של המטבח – למשל, מטבח עץ (על סוגיו השונים), זכוכית, פורמייקה או פולימר.
  • תשתיות מטבח – נקודות מים, חשמל, גז וכן הלאה.
  • ריהוט – מספר הארונות והמדפים, משטחי העבודה וכן הלאה.
  • אביזרים נלווים – אביזרים נלווים מציעים אבזור יעיל לעבודה קלה ונוחה יותר במטבח. מוצרי פרזול למטבח וחיפויים מקלים את העבודה ומסייעים קלה ונוחה יותר.
  • אופן הייצור – מטבח בייצור אישי יהיה כמובן יקר יותר מאשר מטבח סטנדרטי. מטבחים מתצוגה, יהיו דווקא זולים יותר.

כאשר מתבוננים על עלות מטבח, צריך לקחת בחשבון פרט מרכזי אחד: זוהי רכישה שאמורה להישמר לאורך שנים ארוכות. מה שנראה זול "מדי" עלול להתברר כיקר כעבור מספר שנים, כמו במקרה בו בוחרים בחומרי גלם שנחשבים לירודים באופן יחסי. כדאי להפעיל שיקול דעת צרכני בריא, כמובן, אך בוודאי לא להתייחס למחיר מטבח כאל הפרמטר היחידי החשוב.

עלות מטבח

העלויות הנלוות

מעבר לעלויות הרכיבים השונים של המטבח, עלות מטבח כוללת בתוכה גם פעולות שונות שנעשות על ידי בעלי מקצוע. פעולות דוגמת ייעוץ ראשוני במטבח, התקנה שלו בפועל או אפילו פעולות תחזוקה בסיסיות הן בעלות מחיר כלכלי, גם אם חלקן עשויות להיכלל בהצעת המחיר הראשונית של החברה. על מנת לצמצמם עלויות מומלץ להעדיף גורם אחד שייקח על עצמו את כל שלבי התהליך, מה שחוסך מאמצים וכאבי ראש מיותרים.

למידע נוסף על עיצוב מטבחים צרו קשר עם דא קוצ'ינה מטבחים ותבחרו את מטבח החלומות שלכם.