13
ספט

קלפה למטבח

המהפך באמצעות קלפות במטבח

ארונות מטבח היו מגיעים בעבר עם יכולות עיצוב מצומצמות מאוד. לרוב הם היו מציעים נפח אחסון מוגדר עם ארונות עליונים לאחסון כוסות וכלים מזכוכית וארונות תחתוניים לאחסון צלחות וסירים. בארונות של מטבחי קבלן הדלתות היו נפתחות כלפי חוץ באמצעות ידיות פשוטות וסטנדרטיות. כיום המצב שונה לגמריי כאשר יש קלפות למטבח!

מהי קלפה למטבח?

למרות שהמטרה המרכזית של אחסון כלים במטבח לא השתנתה, קלפה למטבח הביאה מהפך עצום בנוחות. בניגוד לעבר שהיה ניתן לרכוש ארונות בגדלים שונים, קלפה למטבח מגיעה ברוחב 1.4 מטר או 0.7 מטר מוגדר מראש. אתם בוחרים את הגודל והנפח שתרצו במטבח שלכם לאחסון כלים. מבחינה עיצובית ניתן לבחור קלפה זכוכית או קלפת עץ. קלפה מזכוכית יכולה להיות אטומה וגם עשירה בעיטורים אומנתיים. הבחירה נשארת הידי הלקוח. מבחינת מנגנון פתיחה, קלפות למטבח נפתחות בהחלקה פשוטה ושקטה לכיוון התקרה.

קלפה למטבח

סוגים שונים של קלפות

קלפות למטבח מגיעות במספר סוגים בהתאם למנגנון שמתקינים בהן:

קלפה אופקית למטבח – מדובר על קלפה שפותחים למטה והיא עולה בהדרגה כלפי מעלה. לרוב מדובר על קלפה בודדת כאשר במנגנונים החדשים קלפה כזו נסגרת באיטיות ובשקט מופתי.

קלפה כפולה – בניגוד לקלפה למטבח בודדת אשר לאזור האחסון יש קלפה משלו, בקלפה כפולה פותחים במקביל 2 קלפות אשר מספקות גישה לשטח אחסטו כפול.

קלפה מקבילה – קלפה מקבילה נפתחת במקביל לארון לרוב כלפי תקרה. קלפה כזו נוחה מאוד כי היא חוסכת מקום בחלל המטבחים כאשר היא נפתחת כלפי מעלה. לרוב משתמשים בקלפות אלו לאחסון מוצרי חשמל כמו מיקרוגל.

אז איך בוחרים קלפות למטבח?

קלפה למטבח מגיעה בעיצובים רבים ואתם יכולים לבחור לכם מטבח מושלם שיתאים לצרכים שלכם, אך חשוב מאוד שתחשבו על הגוונים, על השימוש במטבח, מה גודל הקלפות שתעדיפו והאם תעדיפו קלפה כפולה. לאחר שתענו על השאלות הללו תוכלו לבחור עיצוב לקלפה וגם מנגנון תואם.