06
יול

האם אי למטבח עדיין רלוונטי?

כל מי שעוסק בתחום העיצוב יודע שהזמן והשינויים שמתרחשים ברבדים שונים של חיינו מביאים איתם גם לא מעט אתגרים לתחום העיצוב. איך יוצרים חלל שיהיה מצד אחד מעניין, מצד שני שימושי ומצד שלישי כמה שיותר יפה? אם בעבר עיצוב מטבחים זו הייתה משימה יחסית פשוטה כי היו מוסכמות ברורות, הרי שהיום זה לא כך. בעבר המטבח האמריקאי היה מאופיין בעיקר בפונקציונאליות שלו ואילו המטבח האירופאי התאפיין בחמימות ובעיצוב העמוק. היום, לעומת זאת, החוקים כבר אינם ברורים, עד כדי כך שלא ברור האם האי למטבח עדיין רלוונטי.

אתגר המעצבים

מעצבים ואדריכלים שמנסים לעצב בימינו בתים ובעיקר מטבחים מתמודדים עם אתגר לא פשוט והוא: כיצד לחדר ולהפתיע? אומנם זה נכון שבכל מטבח צריכים להיות כמה אלמנטים שבלעדיהם לא נוכל להשתמש בכלל במטבח וליהנות ממנו אך יש גם הרבה אלמנטים שנוכל לשנות.

לדוגמה:

  • האם עדיף שהארונות יהיו סגורים ובהם כל הכלים?
  • האם עדיף שכל הציוד והמכונות השונות יעמדו על השיש ויהיו כמה שיותר חשופים?
  • האם המטבח צריך לכלול אזור עם שולחן אוכל או שהמטבח צריך לשמש רק לעבודה?

אם גם אתם חושבים על לימודי עיצוב פנים כדאי שתדעו שהאתגר שיעמוד פנים אומנם כלל לא פשוט אך מעניין ומעורר השראה.

האי המודרני למטבח

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לתמורות שחלות בתחום של עיצוב מטבחים זה כמובן האי למטבח שנפוץ בלא מעט ארצות בעולם. אם בעבר האי שימש רק לעבודה ולא נהוג היה לאחסן בו כלים, הרי שהיום זה לא בדיוק המצב. בימינו ניתן לראות חידושים שונים באי למטבח כמו העובדה שיש בו ארונות נגררים, מגירות נשלפות ולא מעט כלי עבודה תלויים. זה מה שהופך את אי למטבח לחלק מרכזי כל כך מהחגיגה כולה ולכן ברור מדוע רוב האנשים שמעצבים היום מטבח חדש לא היו רוצים לוותר עליו. מעבר לאחסון האי גם מהווה משטח עבודה מצוין וניתן לשלב בו חומרי גלם שונים כמו עץ, אלומיניום או כל חומר אחר שיוכל להתאים לעיצוב המטבח והבית כולו.

אי למטבח

האם יתאים לכם ללמוד עיצוב מטבחים?

עיצוב, בין אם הוא של מטבחים, של חדרים או של כל חלל אחר, זה משהו שצריך להגיע מעומק נשמתכם. כלומר, זה שאתם אולי אנשים מוכשרים באופן טבעי זה טוב ויפה אך בסופו של דבר לא לכל אחד מאיתנו יש מספיק מעוף ולא כל אחד יכול להתמודד עם האתגרים שמביא איתו תחום העיצוב. לכן אנחנו מציעים לכם לחשוב, לבדוק ולהחליט איזה מסלול של לימודי עיצוב יוכל להתאים לכם יותר. עיצוב המטבח נעשה בימינו על ידי טכנולוגיות מתקדמות ביותר כך שאין ספק שגם מהבחינה הזאת הלימודים יהוו אתגר מעניין שיעשיר אתכם מאוד.