06
יול

שילוב ארונות לעיצוב המטבח

המטבח הוא מקום מרכזי בהוויית הבית, בייחוד בתרבות הישראלית. כל אחד מסתכל מדי פעם על המטבח שלו וחושב לעצמו: הלוואי ויכולתי לעצב מחדש את המטבח! טוב לא כל אחד, אבל רובנו. בכל מקרה, קיימות דרכים רבות אשר אפילו לא חשבנו עליהם, אשר מאפשרות לנו לשדרג את מבנה המטבח, החל מהחלפת ידיות לדלתות הארונות, שיפוץ חלק מסוים כגון הכיור וצביעה מחדש. במאמר זה, ברצוני לעסוק בטרנד החדש בעיצוב פנים ובעיצוב מטבחים.

מדוע להחליף ארונות מטבח?

ארונות מטבח הם אחד החלקים הבולטים ביותר במטבח בפרט ובבית בכלל. ביכולתם לשנות את מבנה החלל, למשל על ידי יצירת מזנון מפריד, ביכולתם לשנות את האווירה בחלל על ידי צבע או עיצוב וכמובן, השימוש בהם הוא רב ואין צורך להרחיב. סיבה נוספת היא הקלות היחסית שבה ניתן להחליף ארונות. פעמים רבות, ארונות המטבח עשויים רק מכמה מדפים וסוגר, עניין אשר מקל על פירוקם והחלפתם. חשוב לציין שסיבה מצוינת להחליף ארונות בכלל היא השינוי במבנה המשפחתי – לעיתים, נוסף עוד ילד למשפחה, עניין המחייב בפועל, קנייה ואחסון רב יותר של אוכל.

ארונות למטבח

עיצוב מטבח: קווים מנחים

הכלל הראשון הוא כמובן הפרקטיות. זכרו, המטבח נועד לשימוש בכל שעות היום כאשר הוא מתפקד כמקום אחסון מזון, הכנת המזון כמובן ולעיתים קרובות הישיבה יחדיו בארוחה. לכן, כאשר אתם מחפשים ארונות הזזה מעוצבים למטבח חישבו על מה שנוח ולא על מה שיפה וכמובן, נסו לשלב בין הנוח ליפה. כלל שני הוא: אל תמקמו ארונות מטבח מעל הכיריים. גם כאשר קולט האדים טוב, עדין קיים סיכוי שארונות המטבח ייהרסו לכם ברבות הזמן, כתוצאה מלחות הנגרמת מאדים. כלל אחרון וכללי הקשור לעיצוב ארונות מטבח: קבעו מראש כמות גדולה של תאים, נסתרים ולא נסתרים. כפי שציינתי, מטרתו של המטבח הוא להיות פרקטי ומספר רב של תאים עונה על כך.

בחירת ארונות: מקרה בוחן – ארון הזזה למטבח

קיימים ארונות הזזה למטבח, קלפות, דפנות נסגרות וכדומה. לכל סוג ארון קיימים היתרונות שלו ולכן חשוב מאוד לברר לעומק את הצרכים שלנו, על מנת לעצב מטבחים שיענו לצרכינו לטווח הארוך. ארונות הזזה למטבח למשל הם קל יחסית לתפעול, וצריכים אחזקה מועטה. לעיתים, אף ארון הזזה מאפשר נעילה נוחה, אשר עוד יותר מקל על התפעול. אולם, ארון הזזה נחשב לפחות בטיחותי עבור ילדים (לא תמיד, כאמור צריך לבדוק כל מקרה לגופו). על כן, כפי שניתן לראות, קיימים שיקולים רבים המנחים אותנו בעת בחירת ארונות בכלל, ולמטבח בפרט.

עיצוב הארונות בבית ובמטבח: טיפים

צביעה מחדש – צביעת הארון יכולה להעניק לו חיים חדשים של ממש.

החלפת ידיות – אנחנו לא יודעים עד כמה החלפת ידיות יכולה להיות משמעותית, וזולה. שווה לנסות.

שימוש בטפטים – כיום ניתן לרכוש בזול, טפטים שונים, אפילו מהאינטרנט.