שיפוץ מטבח

כאשר מתכננים מטבח, מעוניינים שהוא יישמר שנים רבות. הבעיה היא שגם למטבח האיכותי ביותר יש אורך חיים משלו, וגם הוא עלול לאבד מערכו ומהיופי שלו עם הזמן. מה שחשוב להדגיש הוא שעוד לפני שמוציאים סכומי עתק עבור החלפת מטבח במטבח חדש, ניתן לשפר את מראהו ואת התפקוד שלו בצורה פשוטה פי כמה. כאן בדיוק נכנסים לעולם הרחב מאד של שיפוץ מטבח, שרצוי מאד שיישקל בחיוב בשלב זה או אחר – בעיקר מכיוון שהוא מאפשר חיסכון של עשרות אחוזים, ועקב כך גם אלפי או עשרות אלפי שקלים ביחס לרכישת מטבח חדש.

דגשים חשובים בעת שיפוץ מטבחים
שיפוץ מטבחים ניתן לבצע באלפי דרכים וצורות שונות – הכול בהתאם למצב הנוכחי של המטבח, לרצונות של אלה המשתמשים בו ולתקציב שהם מעוניינים או בכלל יכולים להקדיש למלאכת השיפוץ. בתנאים האלה קשה מאד לתת הערכת מחיר כללית של שיפוץ מטבח, אם כי אפשר לטעון בפה מלא שטווח המחירים רחב יחסית.

תקציב לשיפוץ
מכאן, שאם רוצים למצות עד המקסימום את התקציב שהוגדר ולא לחרוג ממנו בצורה דרסטית, הגדרה של סדר עדיפויות לשיפוץ יכולה להיות החלטה חכמה מאד: יש הרי דברים שסובלים דיחוי (לפחות עד השיפוץ הבא), בעוד שיש אחרים שההשפעה שלהם על המטבח קריטית יותר ולכן מצריכה פתרון מידי.

יש אנשים שיטענו כי מומלץ לשפץ כצעד ראשון את האלמנטים במטבח שמפריעים לו לבצע את תפקידו – כלומר, את ההיבטים הפונקציונליים יותר שלו – ורק לאחר מכן לחשוב על שיפוץ מטבח אסתטי יותר. אנחנו ממליצים לכם לחשוב על שניהם בו זמנית, מכיוון שיש פעולות רבות שמשפיעות לטובה על כל אחד מההיבטים האלה.

תכנית שיפוץ מטבח נתונה, אם כן, לשיקול דעתם הבלעדי של אלה שמשתמשים בו, גם אם ברור שניתן ולעיתים אף מומלץ להיעזר במומחים הבקיאים בתחום. בין הפעולות שהאחרונים עשויים להמליץ עליהן ניתן להצביע על:

  • חידוש מטבח ישן על ידי החלפת ארונות מטבח – ניתן לבצע החלפה מלאה של הארונות וגם ציפוי חדש לארונות מטבח יכול לעשות עבודה יפה מאד.
  • החלפת אביזרי הפרזול – פרזול למטבח יכול לשנות משמעותית את מראה המטבח עם מינימום מאמץ ובהוצאה כספית נמוכה יחסית.
  • צביעת המטבח – גם כאן, פעולה בסיסית בעלת פוטנציאל ריענון גבוה של מראה המטבח.
  • חידוש/תיקון תשתיות המטבח – יש צורך להחליף תשתיות במטבח אחת למספר שנים, בעיקר כאשר תשתיות החשמל, המים או הגז סובלות מנזקים שונים.
  • הוספת גופי תאורה – גופי תאורה חדשים יכולים להאיר את המטבח באור שונה, תרתי משמע, ובכך להפוך את המראה שלו למרשים יותר.
  • שינוי החלל – פעולות מורכבות יותר, שמצריכות לא פעם גם שבירת קירות: למשל, ביטול מחיצה בין המטבח לפינת האוכל או יצירת מחיצה שכזו.

שיפוץ מטבחים בישראל
בישראל המטבח הוא חלק מרכזי בחיי המשפחה. מארוחות הבוקר והקפה לפני העבודה ועד הארוחות החגיגיות בחג הפסח והשבתות. לכן לפני שמבצעים שיפוץ מטבחים חשוב להעריך ולבנות נכונה את המטבח על כל מרכיביו. ביצירת מטבח חשובה הפונקציונאליות ונוחות הגישה לארונות מטבח. בדא קוצ'ינה מטבחים נרכיב לכם מטבח בהתאמה אישית ובצבעים המתאימים לכם. מגוון האפשרויות הבחירה הוא עצום – ממטבחים איטלקיים ועד מטבח אנגלי. למרות המבחר הבחירה בסופו של דבר בידכם. אתם מוזמנים לבחור איזה שיפוץ יעבור המטבח שלכם.

מטבחים מעוצבים הקו הצעיר

כתבות נוספות בנושא…

שולחן מטבח

בקרוב ….

קרא עוד

כסאות בר למטבח

עד לפני מספר שנים, את כסאות הבר היה ניתן למצוא באופן כמעט בלעדי, בפאבים, בברים ובמסעדות למיניהן. אלא שמאז עוצבו אינספור מטבחים, כך שכיום כסאות בר למטבח מפגינים נוכחות מרשימה גם בדירות מגורים ובבתים פרטיים.

קרא עוד

דלתות מטבח

רובנו הורגלנו לכך שדלתות המטבח הן דבר חסר חשיבות, תמיד היינו רואים אותן בצבע לבן, בדרך כלל בציפוי פורמייקה והזיכרון הכי חזק שלנו הוא קילופי הדלתות. בעבר פשוט היו מביאים דלת חדשה, מחליפים את הצילינדרים ושמים במקום הדלת הישנה.

קרא עוד

ארונות מטבח

עד לפני עשור לערך לא היינו שמים דגש כל כך גדול על נושא ארונות מטבח, בטח ובטח לא מקדישים לנושא דף שלם. כיום ישנם מגוון רחב של דגמי ארונות מטבחים המתאימים לשימושים שונים ומגוונים המקלים על השהייה במטבח.

קרא עוד
דירוג:
נגישות