תכנון מטבח

איזור המטבח הוא אולי האזור הכי קשה לתכנון בבניית הבית החדש, מדובר על תכנון מטבח לטווח ארוך, נכון שתמיד ניתן להוסיף אלמנטים כאלו ואחרים אך העיצוב הראשוני הוא החשוב ביותר, לכן עלינו לחשוב הרבה לפני ההחלטה הסופית, כאן נספק בעבורכם את המידע החיוני לתכנון המטבח המושלם. לרוב תהליך תכנון המטבח מתחיל ראשית ממימדי החדר, עליכם להגדיר את השטח עליו ייבנה המטבח, חשבו האם תסתפקו במטבח צנוע בגודלו או שמא אתם חובבים בישול עד כדי כך שתקריבו בגאווה את האזור שבדיעבד אמור להכיל את הסלון לטובת המטבח.

תכנון מטבח מיטבי
החליטו על גובה משטחי העבודה וגודל השיש, זהו השלב הראשוני בתכנון המטבח, לאחר מכן החליטו על מיקומי מכשירי החשמל המרכזיים לדוגמת המקרר התנור והכריים. תכנון מטבח דורש מאיתנו למקם נכון את מוצרי החשמל למטבח במקום הנוח ביותר לשימוש. בתחילת התכנון עלינו לחשוב האם אנו מעוניינים בתנור עומד או בתנור המונח על הרצפה, באותה מידה יש להחליט על סוג המקרר ולתכנן בעבורו נישה מתאימה כדי שלא יבלוט החוצה, לבדוק היכן מונחים הכיריים ומה יהיו גודלם.

זכרו תכנון נכון יקל על חייכם בשנים הבאות ולכן חשוב לשקול אלמנטים חיוניים כמו אי או דלפק. בנוסף לתכנון הכללי של מידות המטבח ומיקום מכשירי החשמל המרכזיים, עלינו לחשב היכן יהיו שקעי החשמל במיקום המיטבי לגודל הכבל המחובר אליו, בכדי למנוע מצב של חוטים הפרוסים לכל עבר.

תכנון מטבח – מהפרט הקטן ביותר ועד לעיקר המטבח !
עוד פרט חשוב הוא לתכנן את סוג הצנרת אותה תתקינו בהתאם לסוג המטבח עליו אתם חושבים, כמה כיורים יהיו בו והיכן ימוקם המדיח.
בנוסף לכך ישנם עוד גורמים רבים הצריכים להילקח בחשבון בעת תכנון מטבח, אנו מזמינים אתכם לשמוע את הדברים החשובים ביותר בכדי להשיג את התוצאה הסופית עליה חלמתם.

דא קוצ'ינה – תכנון מטבחים
במידה ואתם קוראים את המילים האלה עכשיו, ככל הנראה אתם ניצבים לפני התהליך המורכב של בניית מטבח​. חשוב להבין כי תכנון מטבח הוא לא עניין של מה בכך מדובר על תכנון לטוח ארוך כיוון שמטבח לא בונים כל שנה. אז נכון, ניתן תמיד לשפץ ולשפר, אבל הבנייה הראשונית תשפיע בצורה ניכרת על כל השינויים שיבואו בשלבים המאוחרים יותר.

הקדישו כמה דקות כדי לסבר את האוזן בנוגע לכל הנקודות שיש לקחת בחשבון כאשר מתחילים תכנון מטבח נקודות חשובות בתחום של תכנון מטבח לרוב תהליך של תכנון מטבח מתחיל מהממדים של החדר.

עליכם להגדיר את השטח עליו ייבנה המטבח. חשבו על כמה מרחב אתם צריכים האם אתם מסתפקים במטבחים צנועים עם מידות צנועות או שמא אתם בשלנים נלהבים שמוכנים להקריב את השטח של הסלון לטובת המטבח. החליטו על מספר משטחי העבודה, על גובה השיש וכיו"ב, זוהי תחילתו של תכנון מטבח. לאחר מכן, עוברים לשילוש הקדוש – מקרר, כיריים תנור, הטריאדה של הבישול.

כשמבצעים תכנון מטבח יש לקחת בחשבון מראש האם אתם מעוניינים בתנור עומד או בתנור שמונח מעל הרצפה, יש לחשוב על נפח התנור, בדיוק באותה מידה יש להחליט על סוג המקרר ונפחו ולהקדיש לו את הנישה הראויה ממנה לא יבלוט יתר על המידה, בנוסף יש להחליט על השטח ומיקום הכיריים.

עיצוב מטבח כשבמרכזו אי מסבך את העניינים מצד אחד אך מקל מצד שני, הארגון הסופי של הטריאדה הזו יכריע במידה רבה את מבנה המטבח למשך כל שנות הפעילות שלו.

חשמל ואינסטלציה
כפי שאתם מבינים, תכנון מטבח אינו עניין של מה בכך, בנוסף למיקום הכללי, תכנון המידות וכיו"ב, יש לתת את הדעת על נושא נקודות החשמל ומבנה האינסטלציה. לכמה נקודות חשמל אתם זקוקים, היכן אתם מעוניינים שהן ימוקמו, איזה סוג צנרת תתקינו במטבח, לאיזה כיור מטבח אתם זקוקים, האם תעשו שימוש במדיח או לא?

שאלות אלו ועוד רבות אחרות הן קומץ מצומצם מכל הגורמים שיש לקחת בחשבון כאשר מבצעים תכנון חכם.​
אנחנו מאחלים לכם בהצלחה בהמשך הדרך ושיצא לכם מטבח לתפארת!

מטבחים מעוצבים הקו הצעיר
מטבחי STYLE בעיצוב יוקרתי

כתבות נוספות בנושא…

שולחן מטבח

בקרוב ….

קרא עוד

כסאות בר למטבח

עד לפני מספר שנים, את כסאות הבר היה ניתן למצוא באופן כמעט בלעדי, בפאבים, בברים ובמסעדות למיניהן. אלא שמאז עוצבו אינספור מטבחים, כך שכיום כסאות בר למטבח מפגינים נוכחות מרשימה גם בדירות מגורים ובבתים פרטיים.

קרא עוד

דלתות מטבח

רובנו הורגלנו לכך שדלתות המטבח הן דבר חסר חשיבות, תמיד היינו רואים אותן בצבע לבן, בדרך כלל בציפוי פורמייקה והזיכרון הכי חזק שלנו הוא קילופי הדלתות. בעבר פשוט היו מביאים דלת חדשה, מחליפים את הצילינדרים ושמים במקום הדלת הישנה.

קרא עוד

ארונות מטבח

עד לפני עשור לערך לא היינו שמים דגש כל כך גדול על נושא ארונות מטבח, בטח ובטח לא מקדישים לנושא דף שלם. כיום ישנם מגוון רחב של דגמי ארונות מטבחים המתאימים לשימושים שונים ומגוונים המקלים על השהייה במטבח.

קרא עוד
דירוג:
דירוג ממוצע:
4 based on 4 votes
נגישות